برای اقامت چرا باید هاستل را انتخاب کنم؟

اقامت برای سفرهای گردشگری یا کاری از موارد مهمی است که باید قبل از سفر راهکارهای مناسبی برای آن در نظر گرفت. انتخاب امکانات اقامتی که با نیازها و سلیقه شخص سازگاری داشته باشد، بهبود تجربه سفر را به همراه خواهد داشت. در این بین هاستل‌ها به عنوان یک گزینه کم هزینه و جذاب برای اقامت در مسافران جوان، سفرهای دوستانه یا سفرهای سریع مطرح هستند.

برای اقامت چرا باید هاستل را انتخاب کنم؟

هاستل‌ها به عنوان یکی از گزینه‌های محبوب برای اقامت در سفرها و مسافرت‌ها، با مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد خود، توانسته‌اند جایگاه خاصی در میان مسافران داشته باشند. در این بخش، به بررسی مزایا و ویژگی‌های هاستل‌ها از جمله هزینه کمتر، امکان اشتراک تجربه با سایر مسافران، فرصت برقراری ارتباط اجتماعی و استفاده از امکانات مشترک می‌پردازیم.

انواع اتاق ها در هاستل

اتاق های هاستل معمولا از نوع مشترک هست، یک سری از هاستل ها مانند هاستل رزاتاق های پرایوت و خصوصی هم دارد.

اتاق های هاستل از یک جهت دیگه هم تقسیم بندی میشند: اتاق مخصوص خانم ها، اتاق مخصوص آقایان و اتاق های خانوادگی.

انواع تخت در هاستل

تخت ها در هاستل ها بطور کلی به دو دسته یک طبقه و دو طبقه تقسیم میشند. با عوض شدن هر مسافر ملحفه اون تخت هم عوض میشود.

موقعیت مکانی هاستل

نکته بسیار مهمی که کمتر کسی بهش توجه میکنه موقعیت هاستل هاست که معمولا مرکز شهر هستند. این باعث میشه برای دیدن جاذبه های شهر نیاز به استفاده از تاکسی و حتی حمل و نقل عمومی نداشته باشیم. هاستل رز دقیقا در مرکز اهواز قرار دارد و فاصله آن با ادارات مختلف، رستوران های معروف و اماکن گردشگری تنها چند دقیقه پیاده روی یا ده دقیقه با ماشین است.

داشتن آشپزخانه

اکثر هاستل ها آشپزخانه دارند. این هم یکی از نکاتی هست که موقع رزرو و انتخاب هاستل باید بهش دقت کنید که البته آشپزخانه هاستل رز از امکانات ویژه ای برخوردار است.

فضای عمومی هاستل و آشنایی با سایر مسافرها

(Common area) هاستل ها معمولا یک فضای عمومی دارند که شبیه لابی هتل هست ولی ساده تر و با فضای خودمونی تر. توی هتل سر صحبت باز کردن با یک مسافر غریبه خیلی مرسوم نیست ولی توی هاستل کاملا طبیعی است. مسافرهای جوانی که از سراسر دنیا هستند معمولا دوست دارند با هم صحبت کنند، از برنامه سفر هم بپرسند، اطلاعات سفرشون رو تبادل کنند و حتی ممکن ادامه مسیر سفرشون رو با هم برند.

در نتیجه

 انتخاب اقامت در یک هاستل بسیار سودمند است. این مزیت‌ها شامل هزینه کمتر، فضای مشترک برای اشتراک گذاری تجربه با سایر مسافران، فرصت برقراری ارتباط اجتماعی و دوستی با افراد جدید، امکان استفاده از امکانات مشترک مانند آشپزخانه، سرویس‌های شستشو، سالن بازی‌ها و دسترسی به اطلاعات و راهنمایی از کارکنان محلی است. هاستل‌ها همچنین اغلب در موقعیتی بسیار مرکزی قرار می‌گیرند و به مسافران امکان می‌دهند تا به آسانی به دیدنی‌ها و مکان‌های مهم شهر دسترسی داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *